حضور دکتر شمسی‌پور در دیار بیهق

۰۱ آذر ۱۴۰۰ | ۱۵:۱۶ کد : ۶۴۸۹۶ اخبار برگزیده
تعداد بازدید:۵۸۴
آیین تکریم دکتر علی اصغر مولوی، رئیس سابق و معارفۀ دکتر محمد علی زنگنه‌اسدی، سرپرست جدید دانشگاه حکیم سبزواری در تاریخ ۳۰ آبان و با حضور دکتر علی شمسی‌پور، مشاور وزیر و سرپرست حوزۀ وزارتی وزارت علوم برگزار شد.
حضور دکتر شمسی‌پور در دیار بیهق

آیین تکریم دکتر علی اصغر مولوی، رئیس سابق و معارفۀ دکتر محمد علی زنگنه‌اسدی، سرپرست جدید دانشگاه حکیم سبزواری با حضور دکتر علی شمسی‌پور، مشاور وزیر و سرپرست حوزۀ وزارتی، امام جمعۀ شهرستان سبزوار، نمایندگان سبزوار در مجلس شورای اسلامی، معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار، فرمانده سپاه و جمعی از مسئولین شهری،مسئولین و مدیران و همکاران آن دانشگاه برگزار شد.
در این مراسم که در تاریخ 30 آبانماه برگزار شد، مشاور وزیر علوم و سرپرست حوزۀ وزارتی در سخنرانی خود در این مراسم گفت: یکی از برنامه‌ها و رویکردهای وزارت علوم و دانشگاه‌ها در کنار توسعه علمی و فناوری، تربیت دانشجویانی در تراز انقلاب اسلامی و جامعه مهدوی است.
 دکتر علی شمسی‌پور با اشاره به دیدگاه‌های امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب در خصوص رسالت دانشگاه‌ها افزود: یکی از اهداف اصلی دانشگاه‌ها، تربیت نیروی انسانی است.
وی اضافه کرد: پس از تربیت دانشجوی مهدوی و تراز انقلاب اسلامی، موضوع دوم توجه به تولید علم و فناوری است که جمهوری اسلامی در عرصه علمی پیشرفت‌های  فراوانی کسب کرده است.
مشاور وزیر علوم گفت: در کنار توجه به تولید علم، نافع بودن و کاربردی بودن آن نیز اهمیت دارد که آموزش عالی در این حوزه، نگاه ویژه‌ای دارد؛ همچنین مرجعیت علمی، توسعۀ دیپلماسی علمی، احیای معاونت فناوری، تحول در علوم انسانی و راه‌اندازی صندوق حمایت از فناوری، از برنامه‌های محوری و پیش‌روی وزارت علوم است.
شمسی‌پور افزود: کار شبانه‌روزی، ایفای نقش در قبال مشکلات جامعه و پیشگامی در خدمت و رفع مشکلات، باید مورد توجه مدیران و مسوولان دانشگاهی قرار گیرد.
وی ادامه داد: از رویکردهای کنونی وزارت علوم، مرجعیت علمی تولیدات علمی کشور در سطح بین‌المللی و ارتباط بیشتر اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها با نهادهای علمی و مرجع خارجی و ایجاد صندوق حمایت از فناوری است.
وی در پایان سخنان خود از تلاش‌ها و خدمات دکتر مولوی در زمان تصدی ریاست دانشگاه قدردانی  و برای دکتر زنگنه اسدی در سمت سرپرست جدید دانشگاه حکیم سبزواری آرزوی موفقیت کرد.
در پایان این مراسم، حکم سرپرستی دکتر زنگنه اسدی و پیام تقدیر تشکر وزیر علوم از دکتر مولوی قرائت شد. همچنین با اهدای هدایایی از طرف مسولین شهری و دانشگاهی از دکتر مولوی تقدیر به عمل آمد. 
عکس و خبر: سایت دانشگاه حکیم سبزواری