انتصاب مشاور وزیر و سرپرست حوزۀ وزارتی

انتصاب دکتر علی شمسی‌پور به سمت مشاور وزیر و سرپرست حوزۀ وزارتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

۱۶ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۲:۴۴ کد : ۶۳۶۰۵ اخبار برگزیده
تعداد بازدید:۶۳۷
دکتر محمدعلی زلفی‌گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، سه‌شنبه ۱۶ شهریورماه ۱۴۰۰ در حکمی، دکتر علی شمسی‌پور را به سمت مشاور وزیر و سرپرست حوزۀ وزارتی وزارت علوم، تحقیقات و فنّاوری منصوب کرد.
انتصاب دکتر  علی شمسی‌پور به سمت مشاور وزیر و سرپرست حوزۀ وزارتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حکمی، دکتر علی شمسی‌پور را به عنوان مشاور وزیر و سرپرست حوزۀ وزارتی منصوب کرد.
متن حکم وزیر علوم به شرح ذیل است:

جناب آقای دکتر علی شمسی‌پور
نظر به مراتب تعهد، تخصص و توانمندی‌های ارزشمند جناب‌عالی، به موجب این حکم به عنوان «مشاور وزیر و سرپرست حوزۀ وزارتی» وزارت علوم، تحقیقات و فناوری منصوب می‌شوید.
انتظار می‌رود ضمن هماهنگی با اینجانب در تمشیت و پیشبرد امور و کمک به دستیابی به اهداف، سیاست‌ها و برنامه‌های این وزارت، هماهنگی و همکاری بایسته را مبذول نمایید.
امید است با توکل به خداوند سبحان و تلاش‌های جنابعالی و همکاران محترم، اهداف و سیاست‌های این وزارت در زمینۀ راهبری دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری بر پایه قوانین و سیاست‌های دولت محترم و در چارچوب برنامه‌های ارائه‌شده اینجانب به مجلس شورای اسلامی تحقق یابد. توفیق جناب‌عالی را در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از خداوند متعال خواستارم.

محمدعلی زلفی گل
 

گفتنی است؛ دکتر علی شمسی‌پور متولد سال ۱۳۵۷ و عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر است که مشاور رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در امور نخبگان، عضویت در شورای برنامه های علمی دانشگاه آزاد استان تهران، دبیر کمیسیون علم و فناوری مجمع عالی بسیج، مدیرکل دفتر ترویج و گفتمان سازی نقشه جامع علمی کشور- شورای عالی انقلاب فرهنگی، مشاور ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور را در کارنامه کاری و اجرائی خود دارد.

شایان ذکر است؛ پیش از این دکتر مسعود شمس‌بخش مسئولیت مدیرکلی دفتر وزارتی را از 10 آبان 1396 بر عهده داشت که وزیر علوم تحقیقات و فناوری در نامه‌ای ضمن قبول استعفای وی، از زحمات و تلاش‌های ایشان در مدت تصدّی این مسئولیت قدردانی کرد.
در نامه دکتر زلفی‌گل خطاب به دکتر شمس‌بخش آمده است؛ ضمن قدردانی از زحمات شما در دورۀ تصدی "مشاورت وزیر و مدیرکل دفتر وزارتی" بدینوسیله با استعفای جناب‌عالی موافقت می‌شود.
بی‌‌شک تلاش و عزم صادقانه چندین سالۀ شما در عرصۀ برنامه‌ریزی و مدیریت نظام آموزش عالی کشور مورد نظر جمع فرهیختۀ جامعه است و مشمول اجر اخروی نزد ایزد متعال خواهد بود.استمرار عزت و توفیقات جناب عالی را در خدمت به پیشبرد اهداف آموزش عالی از خداوند متعال مسألت می نمایم.