دیدار مشاور وزیر و مدیرکل دفتر وزارتی با همکاران

دهمین دیدار دکتر مسعود شمس‌بخش با همکاران دفتر وزارتی

۰۹ مهر ۱۳۹۸ | ۱۶:۱۶ کد : ۵۰۱۷۵ اخبار برگزیده
تعداد بازدید:۹۶۲
دکتر مسعود شمس‌بخش، مشاور وزیر و مدیرکل دفتر وزارتی در ادامه نشست‌های منظم خود با همکاران دفتر وزارتی، با آنان دیدار و گفت‌و‌گو کرد.
دهمین دیدار دکتر مسعود شمس‌بخش با همکاران دفتر وزارتی

دهمین دیدار مشاور وزیر و مدیرکل دفتر وزارتی با همکاران دفتر برگزار شد.
این دیدار از ساعت ۱۱ الی ۳۰/‏۱۲ سه‌شنبه 9 مهرماه ۹۸ و در سالن جلسات دفتر وزارتی برگزار گردید و اکثریت همکاران دفتر وزارتی به همراه دکتر سید حسن میرفخرائی، معاون مدیرکل حضور داشتند.
در ابتدای این دیدار، دکتر شمس‌بخش، طی سخنانی ضمن آرزوی سلامتی و توفیق برای همه همکاران و تبریک آغاز سال تحصیلی، بیان نمود برآمد ارزیابی کار دفتر نشان می‌دهد در مجموع عملکرد دفتر وزارتی مثبت بوده است و نظم بخشیدن به کارها موجب کاهش مراجعان به دفتر شده است. وی ضمن توضیحاتی در مورد تغییرات چارت وزارت اعلام کرد که موضوعات مطروحه در جلسات قبلی همچون امکان استفاده بانوان از سالن ورزشی وزارت در ساعات بعدازظهر را از مدیران ذیربط پیگیری نموده است و دستورات لازم داده شده است.
ایشان ضمن تاکید بر اهمیت موضوع حذف کاغذ از چرخه عملکرد دفتر، همکاران را به ارائه مطالب آموزشی در حوزه وظایف وزارت ترغیب نمود.
سپس دکتر میرفخرایی، ضمن تشکر از نگاه مثبت و همدلانه مدیرکل در تشکیل این جلسات به تشریح حکایتی از جناب مولانا در باب اهمیت دوستی و حفظ آن پرداخت که با تشویق همکاران روبرو شد.
پس از ایشان آقای جاودانی به عنوان دبیر جلسه، ضمن ارائه گزارشی از تعداد و چگونگی جلسات برگزار شده قبلی و بیان عملکرد خوب همکارانی چون سرکار خانم‌ها رفیع‌زاده، اسماعیلی و جناب آقای کبریایی به بیان توضیحاتی در باب اهمیت ایجاد رویه‌های درست کاری در پاسخگویی بهتر به متقاضیان پرداخت و مثالهایی را در این مورد برشمرد. وی همچنین از همکاران خواست که از کارهای روزانه خود یادداشت برداری نمایند تا در حافظه تاریخی سازمان برجای ماند. ایشان همچنین از مدیرکل خواست لزوم پاسخگویی به مکاتبات نهادهای بالادستی را به مدیران وزارت یادآور شوند.
سپس هر یک از همکاران نقطه نظرات خود در مورد مسائل مختلف کاری را بیان نمودند. اهم مسائل مطروحه عبارت بود از:
گزارش کار اجلاس اخیر مدیران دبیرخانه نظام اداری کشور و موفقیت کسب شده توسط وزارت متبوع در الکترونیکی کردن 90 درصد مکاتبات،  درخواست مکاتبه با دانشگاه آزاد اسلامی برای همراهی در استفاده از سامانه ERP، مشکلات بخش اسناد دفتر در خصوص اسناد راکد سازمان امور دانشجویان، چگونگی اختصاص پست‌های اداری به افراد قراردادی، توضیح فرایند ارسال مکاتبات محرمانه و تلاش برای بهبود فرایند آن، تاکید بر ایجاد دسترسی کامل دبیرخانه‌‌ ای برای کارشناسان دفتر، پیگیری بحث حل مشکل مزاحمت تلفنی برای همکاران، ضعف بعضی از کارشناسان معاونت‌ها در پاسخگویی به مکاتبات نهادهای بالادستی، توضیح فرایند سامانه‌های جدید ریاست جمهوری و نحوه استفاده و ارتقای آن.
همچنین در این جلسه مدیرکل و همکاران دفتر، ضمن تسلیت مجدد فقدان مادر سرکار خانم خلیلی به وی، ازدواج سرکار خانم خوری و برگزاری مراسم ازدواج سرکارخانم لولائی را به ایشان تبریک گفتند.
همچنین دکتر شمس‌بخش و پرسنل دفتر، سالروز تولد جناب آقایان کرد، ایمانی، پورصالح، شیخ‌ربیعی و کبریایی و سرکار خانمها رفیع‌زاده و زارعی  را که در شهریور و  فصل پاییز واقع شده است به ایشان تبریک گفته و برای آنان بهروزی و تندرستی آرزو نمودند.