بازدید مشاور وزیر و مدیرکل دفتر وزارتی از دانشگاه لرستان و افتتاح طرح های عمرانی دانشگاه

۰۲ تیر ۱۳۹۷ | ۰۸:۱۴ کد : ۳۹۷۷۹ اخبار برگزیده
تعداد بازدید:۱۴۸۷
با حضور دکتر عبدالرضا باقری قائم مقام وزیر علوم و رئیس مرکز هیئت های اُمنا و هیئت ممیزه مرکزی و دکتر مسعود شمس بخش مشاور وزیر و مدیرکل دفتر وزارتی وزارت علوم، مجتمع آزمایشگاهی دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه لرستان و گلخانه‌های این دانشکده، افتتاح شد.
بازدید مشاور وزیر و مدیرکل دفتر وزارتی از دانشگاه لرستان و افتتاح طرح های عمرانی دانشگاه

با حضور قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و مشاور وزیر و مدیرکل دفتر وزارتی وزارت علوم، مجتمع آزمایشگاهی دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه لرستان و گلخانه‌های این دانشکده، افتتاح شدند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت و اداره روابط عمومی دانشگاه لرستان عصر روز چهارشنبه ۳۰ خردادماه، با حضور قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر عبدالرضا باقری و مشاور وزیر و مدیرکل دفتر وزارتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر مسعود شمس‌بخش، مجتمع آزمایشگاهی دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه لرستان با زیربنای ۱۹۰۰ مترمربع و با اعتبار ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به افتتاح رسید.
با افتتاح این مجتمع، همه‌ی آزمایشگاههای دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه لرستان در این ساختمان تجمیع می‌شوند. همچنین با حضور دکتر عبدالرضا باقری و دکتر مسعود شمس‌بخش، مجموعه گلخانه‌های آموزشی، تحقیقاتی دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه لرستان با زیربنای ۸۰۰ مترمربع و با اعتبار ۶۰۰ میلیون تومان افتتاح شدند. این مجموعه‌ی آموزشی، تحقیقاتی در رابطه با تحقیقات و پژوهش‌های گیاهی و گلخانه‌ای و معضلات مرتبط با خشکی و کم آبی و نیز موضوع اصلاح الگوی کشت، تحقیقات و پژوهش خواهد نمود. قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر عبدالرضا باقری در مراسم افتتاح این دو پروژه و در جمع خبرنگاران تشریح کرد: «استانداردهای آموزشی دانشگاه لرستان به سرعت در حال رسیدن به سطح قابل قبولی است».
وی افزود: «کارآفرینی را باید تقویت کرد و دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه لرستان در این زمینه وضعیت قابل قبولی دارد».
دکتر باقری تشریح کرد: «دانشگاه لرستان در مقایسه با دیگر دانشگاههایی که همزمان با این دانشگاه تأسیس شده‌اند در حد نُرم‌های قابل قبول و خوبی، قرار دارد».
قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بیان داشت: «امروز تعداد ۲۱ آزمایشگاه در مجتمع آزمایشگاهی دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی ایجاد می‌شوند که یک اقدام مهم در راستای ارتقاء مهارت‌ها و افزایش کیفی سطح تحصیلات تکمیلی دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی است».
دکتر باقری تصریح کرد: «باید تلاش کنیم از پتانسیل‌های دانشگاهی برای رفع مشکلات و معضلات استانی استفاده شود».
همچنین در همین روز، قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و مدیرکل دفتر وزارتی وزارت علوم از ساختمان در حال ساخت مرکزی دانشگاه لرستان که مراحل پایانی ساخت خود را طی می‌کند و قرار است در هفته دولت امسال به بهره‌برداری برسد بازدید کردند.
این ساختمان، ۶۲۰۰ مترمربع زیربنا و پنج طبقه دارد و تاکنون برای ساخت آن نزدیک به ۹ میلیارد تومان هزینه شده است.
گفتنی است قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و مدیرکل دفتر وزارتی وزارت علوم، در همین روز، در جلسه هیئت امنای دانشگاه لرستان و جلسه‌ی شورای دانشگاه نیز شرکت کردند.

عکسها: سایت اینترنتی دانشگاه لرستان