اجلاس رؤسای دانشگاه ها با حضور معاون رئیس جمهوری و برخی از وزیران برگزار شد.

برگزاری اجلاس سراسری روسای دانشگاه ها، مراکز آموزش عالی، پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری کشور با حضور روسای موسسات آموزش عالی و تعدادی از وزیران کابینه در محل پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران

۰۱ مهر ۱۳۹۶ | ۱۷:۲۸ کد : ۳۴۱۸۵ اخبار برگزیده
تعداد بازدید:۱۴۵۰
اجلاس سراسری روسای دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی، پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری کشور با حضور دکتر محمد باقر نوبخت، معاون رییس جمهوری و تعدادی از وزیران دولت دوازدهم و با هماهنگی و برنامه‌ریزی دفتر وزارتی در محل پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران برگزار شد.
برگزاری اجلاس سراسری روسای دانشگاه ها، مراکز آموزش عالی، پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری کشور  با حضور روسای موسسات آموزش عالی و تعدادی از وزیران کابینه در محل پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، این اجلاس دو روزه در آستانه سال تحصیلی جدید و با هدف «تقویت ارتباط دانشگاه با جامعه و صنعت» و با سخنرانی دکتر سید ضیاء هاشمی، سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در تاریخ ۲۷ و ۲۸ شهریورماه و در محل پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران برگزار شد.

در روز نخست اجلاس سراسری رؤسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور، نشست تخصصی «آموزش عالی فناوری‌های ارتباطی و اطلاعاتی» با حضور مهندس محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و دکتر سید احمد معتمدی، رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر و بحث و گفت وگوی مسئولان وزارت علوم و رؤسای دانشگاه‌ها برگزار گردید.

برگزاری جلسه هم اندیشی با موضوع «همکاری‌های آموزشی و پژوهشی در بخش صنایع، معادن و بازرگانی» با حضور دکتر برات قبادیان، معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت، دکتر وحید احمدی، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم و دکتر محمود نیلی احمد آبادی، رئیس دانشگاه تهران از دیگر برنامه های روز نخست این اجلاس بود.

در روز دوم اجلاس، نشست تخصصی «همکاری‌های حوزه نفت، گاز و پتروشیمی با نظام علم و فناوری کشور» به ریاست مهندس بیژن زنگنه، وزیر نفت و بحث و تبادل نظر شرکت کنندگان برگزار شد.

از جمله برنامه های روز دوم این اجلاس سراسری، سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین محمدیان، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها بود و در ادامه نشست هم اندیشی با موضوع «دانشگاه، پویایی، امنیت و آرامش» با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید محمود علوی، وزیر اطلاعات و بحث و گفت وگوی رؤسای دانشگاه‌های سراسر کشور برگزار شد.

بخش پایانی اجلاس به ریاست دکتر محمد باقر نوبخت، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه در یک نشست تخصصی دیگر با موضوع «برنامه و بودجه؛ نظام علم و آموزش عالی کشور» و حضور دکتر سید ضیاء هاشمی، سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دکترعبدالحسین فریدون، مشاور وزیر و مدیر کل دفتر وزارتی برگزار گردید.


( ۱ )